Solucan Gübresi Üretimi

Solucan ve Solucan Gübresi ile Para Kazanmak

Solucan Gübresi Üretimi Son yılların en popüler iş fikirleri arasında yer alan solucan yetiştiriciliği ve solucan gübresi üretimi yüksek talep nedeniyle girişimcilik yolunda ilerlemek isteyenleri cezbediyor. Doğallığa dönüş, solucan üretimi yatırımlarının hızla amorti edilmesi ve solucan gübresi satışlarının artması girişimcilerin karar verme sürecini etkiliyor.

Solucan yetiştiriciliği ve solucan gübresi üretimi alanında faaliyet göstermek isteyenler üç ayrı şekilde para kazanabiliyor.

  1. Solucan yetiştirerek: Kırmızı Kaliforniya solucanı üretimi yaparak.
  2. Solucan gübresi üreterek: Vermicompost adı verilen bu gübre yüksek verimlilik sağlamaktadır.
  3. Solucan gübresi satışına aracılık ederek: Üretim sürecine girmeden üreticilere müşteri bulup komisyon alarak.

Tüm para kazanma yöntemlerinin kendine has avantajları ve dezavantajları bulunur. Bu yazımızda her üç seçenekle ilgili de genel bilgi bulabilirsiniz.

Solucan Yetiştiriciliği

Solucan yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimciler kırmızı Kaliforniya solucanı seçerek kısa sürede yüksek gelir elde edebilirler. Başlangıçta toplu solucan satın alabilir, yaklaşık 3 aylık bir süreçte solucan sayılarında minimum 2 kat artış yaşayabilirler. Bazı yetiştiriciler solucan üreme hızının çok daha fazla olduğunu ifade etseler de en az 2 katlık bir artış yaşanacağı görüşünden yola çıkılması daha doğru bir seçenek olacaktır.

Solucan Gübresi Üretimi

Organik tarım yapmak isteyenler, ürün verimliliğini arttırmayı hedefleyenler ve ekinlerini daha çabuk hasat etmeyi bekleyenler solucan gübresi kullanmayı tercih ederler. Solucan gübresi üretimi işine girmek isteyenler solucan üretimi tesisi kurmalı ve solucanların gübre üretmesi için gerekli koşulları karşılamalıdır. Su ve elektriği bulunan; düzenli olarak havalandırılan, nem dengesi sağlanan alanlarda solucan gübresi üretilebilir. Solucan gübresi üretimi tesis açmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından onay alınması gerekir.

Solucan Gübresi Satışı Yapmak

Solucan gübresi bayilikleri alarak ya da solucan gübresi üreticileri ile doğrudan bağlantıya geçerek satışa aracılık edilebilir. Komisyon yoluyla para kazanmayı amaçlayanlar; ürünleri geleneksel pazarlama yöntemleri ile ya da internet aracılığı ile satmak isteyen girişimciler solucan gübresi satışı yapabilirler.

Siz de solucan ve solucan gübresi ile para kazanmak istiyorsanız alternatif iş fikirlerini değerlendirebilir; düzenli gelir elde etmeye bir an önce başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın